Sezon na piwonie/peonie. Kiedy wybrać ten kwiat do dekoracji?

Piękne bukiety z kulitych kwiatów. Kiedy zdecydować się na dekorację w tych kwiatach?

Piwonie, znane rówienież jako peonie, choć przywędrowały z Azji, to już od wieków zadomowiły się także u nas. Z tych fantastycznych kwiatów można wyczarować efektowne bukiety ślubne, dekoracje kościołów, stołów czy bukiet dla świadkowej. Płatki piwoni są jadalne, toteż z powodzeniem można wykorzystać je do dekoracji tortów.

Dekoracje ślubne z owych kwiatów są bardzo często wykorzystywane w stylu glamour. Niestety często są one bardzo drogie. Kiedy zdecydować się na dekorację z tych kwiatów? Krajowe piwonie pojawiają się od połowy maja do początku lipca. W tym okresie z reguły kwiaty te mają najniższą dostępną na rynku cenę, toteż kompozycje z tych kwiatów będą miały rozsądną cenę. Peonie dostaniemy również w okresie od marca do sierpnia, niestety trzeba liczyć się z tym, że są to kwiaty sprowadzone z Holandii. Z uwagi na ten fakt są one automatycznie droższe.

Różnorodność piwnonii. Czy warto łączyć peonie z innymi kwiatami?

Na rynku dostępna jest szeroka gama rodzajów piwonii oraz ich koloru. Najpopularniejszą odmianą stosowaną do dekoracji kwiatowych są peonie pełne. Kolory to zwykle gama różu od blatego do purpury oraz białe. Rzadziej można spotkać peonie kremowe czy żółte.

bukiet piwonie 1024x683 - Sezon na piwonie/peonie. Kiedy wybrać ten kwiat do dekoracji?
Wesele Dom Weselny Bartek 2 1024x683 - Sezon na piwonie/peonie. Kiedy wybrać ten kwiat do dekoracji?

Pomimo tego, że piwone same w sobie są duże i efektowne warto połączyć je z innymi kwiatami. Świetnie sprawdzają się w zestawieniu z godździkami czy eustomą. Powodem, dla którego warto dodać do kompozycji z piwoni innych kwiatów jest fakt dostępności kolorów. Na hurtowniach zwykle łatwiej o dostępność piwoni w kolorze białym. Warto wtedy dołożyć do kompozycji na przykład goździki w kolorze przewodnim przyjęcia.

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność wykonywać oprawę florystyczną wesela właśnie w piwoniach. Zapraszamy po inspiracje do galerii zdjęć z tej realizacji.

#dekoracja #ślubna #Bielsko-Biała #ślub #styl #rustykalny #boho #Bielsko-Biała i okolice #Kraków #Katowice #okolice #florystyka #samochodu #sali #kościoła

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *