Styl rustykalny? Dlaczego nie! Dekoracja kościoła, samochodu, a także bukiet ślubny.

Marzy Wam się ślub w stylu rustykalnym? A co to w ogóle jest styl rustykalny?

Słowik podaje rustykalny – mający związek z wsią i jej mieszkańcami, mający cechy wiejskie. Dekoracja w stylu rustykalnym to przede wszystkim natura, czyli drewno pod postacią tabliczek, plastrów czy skrzynek. Do tego jutowe sznurki, płótno, gałęzie, papierowe grilandy, a także oczywiście szkło i świece.

Dekoracja kwiatami w stylu rustykalnym.

Jakie kwiaty wybrać na swój ślub? Najlepiej sezonowe, będą one napewno tańsze od tych popularnych w innych miesiącach. A co jeżeli nie mamy sprecyzowanych wymagań co do kwiatów a chcemy „aby pasowały?” W stylu rustykalnym idelanie sprawdzają się takie kwiaty jak eustoma, róża ale niezastąpionym tzw. wypełniaczem jest gipsówka. Drobne białe kwiaty idealnie wpiszą się w opisywany styl wesela. Jako zieleń świetnie sprawdza się eukaliptus.

Kosciol boboli bielsko biala 14 1024x683 - Styl rustykalny? Dlaczego nie! Dekoracja kościoła, samochodu, a także bukiet ślubny.

samochod styl rustykalny 3 1024x683 - Styl rustykalny? Dlaczego nie! Dekoracja kościoła, samochodu, a także bukiet ślubny.

Dekoracja samochodu w stylu rustykalnym.

Najlepszym sposobem na dekorację samochodu do ślubu jest wykonanie pojedyńczych kompozycji przymocowanych do przyssawek. W żadnym wypadku nie kleimy dekoracji do samochodu taśmą! Do przymocowania kompozycji używamy tylko przyssawek, które nie niszczą lakieru, są bezpieczne i nie odpadną podczas jazdy. My drkorację samochodu w stylu rustykalnym wykonaliśmy z średniej wielkości kompozycji skomponowanych z gipsówki oraz eukaliptusa. Wyszło efektownie!

Bukiet ślubny w stylu rustykalnym.

Jak powinien wyglądać bukiet ślubny w stylu rustykalnym? Pytanie nie jest łatwe. Jest wiele koncepcji na tego typu kompozycje. Jednym z lepszych sposobów na dobranie kwiatów do takiego bukietu jest sprawdzenie jakie kwiaty są sezonowe w terminie w jakim ma odbyć się ślub. Wtedy mamy gwarancję, że kwiaty te będa dostępne, a także nie będą najdroższe ze wszystkich.

A co z układem bukietu? Bukiety ślubne w stylu rustykalnym sa najczęściej luźno spięte. Nie oznacza to oczywiście, że wypadną z niego wszystkie kwaty! Absolutnie nie! Bukiety te charakteryzują się bowiem swobodnym ułożeniem kwiatów, bez konkretnej formy, na przykład idealnej kuli. Jedne mogą być bardziej zwisające, inne odrobinę mniej, zasada jest jedna, mają być naturalne. Bardzo popularne są również zwisające z bukietu wstążki w odcieniach pastelowych.

bukiet piwonie 1024x683 - Styl rustykalny? Dlaczego nie! Dekoracja kościoła, samochodu, a także bukiet ślubny.

Jakie kolory przewodnie wybrać?

Generalnie głownym kolorem zawsze jest biały. Kolor przewodni może być dowolny, jednak powinien zostać wybrany z pastelowej palety barw.

Nasza ostatnia realizacja w stylu rustykalnym.

W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję wykonać zlecenie w stylu rustykalnym. Zakres działań obejmował:

  • dekorację kościoła, pakiet podstawowy Kościół pw. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej
  • dekorację samochodu, limuzyna Hotel Alpin w Szczyrku
  • bukiet ślubny wykonany piwoni

Zapraszamy do pełnej galerii zdjęć z tego przedsięwzięcia.

#dekoracja #ślubna #Bielsko-Biała #ślub #styl #rustykalny #boho #Bielsko-Biała i okolice #Kraków #Katowice #okolice #florystyka #samochodu #sali #kościoła

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *